Támogassuk együtt a gyermekotthonokat!
Ma Magyarországon a gyermekek mintegy 1 százaléka él állami gondozásban, ami összesen nagyságrendileg 21 500 fiatalt jelent. Felmérések szerint, közülük majdnem minden második gondolkozott már azon, hogy az életének semmi értelme sincs. Ráadásul az ország területén működő, több mint 600 gyermekotthon jelentős része küzd anyagi gondokkal. Ezért döntött úgy 2016 elején az EMIH, hogy először négy hazai gyermekotthont fog lehetőségeihez mérten támogatni. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozva a CEDEK Szeretetszolgálat adománygyűjtésbe kezdett, hogy tevékenységükkel hozzájárulhassanak a legrosszabb helyzetben élő gyermekek életkörülményeinek javításához.
Fontosnak tartjuk, hogy a zsidó közösség is részt vállaljon az általános társadalmi felelősségvállalásból. Ennek jegyében a kiválasztott otthonok semmilyen formában nem kapcsolódnak sem az EMIH, sem pedig a CEDEK szervezetéhez. Hisszük, hogy a segítségnyújtás fontosságának eszméje független a hitünktől vagy származásunktól. Azzal, hogy kilépünk a megszokott keretek közül és egyházunkhoz nem kapcsolódó szervezeteket segítünk, nagyon fontos üzenetet fogalmazunk meg: függetlenül az identitásunktól, a vallásunktól, a segítségnyújtás parancsa egyetemleges, és általa tehetjük jobbá egész Magyarországot, közös otthonunkat.
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség minden projektet támogat, kérjük, Ön is legyen részese ennek a nemes ügynek!
Május 3-án egy fantasztikus napot töltöttünk együtt a 4 intézményből érkezett 60 gyermekkel. Önkénteseink kísérték körbe őket, mindenki jól érezte magát.
Az EMIH, a zsidó közösség tagjai között végzett felmérése egyértelműen megmutatta, hogy az egyházak mellett a legtöbben a gyermekeket támogató szervezetek számára ajánlják fel szívesen adójuk 1%-át. Az eredmények ismeretében az EMIH úgy döntött, hogy az idei évben az 1%-os felajánlásokból befolyt összeget két kiemelt szociális programjának, a havi rendszerességű utcai ételosztás, valamint a gyermekotthonok támogatásának szenteli.
Békéscsabai Gyermekotthon bemutatkozása
A Békéscsabán működő Szociális és Gyermekvédelmi Központ 684 gyermek és fiatal ellátását biztosítja. A gyermekvédelmi szakellátásba utalt gyermekek ellátási szükségleteire alapozva olyan gyermekvédelmi rendszer működik, amely egyéni gondozással, neveléssel, képzéssel, felzárkóztatással, személyiségfejlesztéssel, a munka világába történő bevezetéssel csökkenteni törekszik a rendszerbe kerülő gyermekek-fiatalok hátrányát, segítve családjukba való visszatérésüket, a társadalomba való beilleszkedésüket, nagykorúságukat elérve önálló életvezetésüket.
A megye 37 településén 109 nevelőszülői végzi tevékenységét, így a kiskorú ellátottak közel 82%-a jelenleg 502 gyermek nevelkedhet családi környezetben, nevelőszülői férőhelyen. Az intézményes ellátás 213 férőhelyen működik: Békéscsabán, Dévaványán 1-1 gyermekotthonban, valamint 13 lakásotthonban Gyulán, Békésen, Tarhoson, Eleken, Magyarbánhegyesen.
Vegyes profilú intézményként a központ többféle ellátási forma megszervezését biztosítja 192 fő sérült gyermek és fiatal számára. Azon értelmileg akadályozott vagy más fogyatékosságban szenvedő személyek ellátásával foglalkozik, akiknek oktatása, képzése, foglalkoztatása, valamint gondozása csak intézményi keretek között oldható meg. Számukra biztosítja az ápolást, gondozást, habilitációs, rehabilitációs, mentálhigiénés ellátást, szociális foglalkoztatást és szabadidős programokat.
Hajdúnánás Gyermekotthon bemutatkozása
Hajdúsági Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ 1953 óta működik Hajdúnánáson. Az intézmény 10 családi házból kialakított lakásotthonában 113 férőhelyen, valamint Hajdúnánáson és Polgáron működő nevelőszülői hálózatban 126 férőhelyen 32 nevelőszülői családban valósul meg. Az intézményben foglalkoztatott nevelőszülőknél jelenleg 0 évestől 24 éves korig, a lakásotthonokban 11 évestől 23 éves korig élnek ellátottak.
A nevelők, gyermekfelügyelők, nevelőszülők az intézmény szakmai programjának megfelelően tevékenykednek, nevelőszülő tanácsadóink és pszichológusaink és fejlesztőpedagógus segítik munkájukat. A nevelőszülők teljes körű ellátást nyújtanak, családi mintát szolgáltatnak a nevelt gyermekek számára, kiegyensúlyozott fejlődési lehetőséget biztosítva. A nevelőszülői háttér segítségével több ellátott fiatal jut el a szakmaszerzésig, érettségiig, illetve szerez egyetemi diplomát is. Erősen támogatják, hogy az adott közoktatási intézmények és települések kulturális, sport és szabadidős tevékenységeiben vegyenek részt a gyermekek, erősítve integrálódásukat a környezetünkbe. A munkatársak kézműves foglalkozásokkal, sakk, fociedzésekkel, kerékpártúrákkal segítik kitölteni a szabadidőt, nyáron táboroztatják a gyerekeket. A munkatársaink és nevelőszüleink részérére a mentálhigiénés megsegítés és lelki megújulás, rekreáció lehetőségeinek biztosításaként rendszeresen szervezünk egynapos kirándulásokat lelki vezetők részvételével.
Szekszárdi Gyermekotthon bemutatkozása
A gyermekotthon 2002 óta működik Tolna megyében, mint bentlakásos gyermekintézmény, mely teljes körű ellátás keretében az átmeneti és tartós nevelésbe vett gyermekek és utógondozói ellátott fiatalok részére biztosít ellátást. A gyermekotthon lakásotthonai négy telephelyen és településen működnek. A bekerülő gyermekek és fiatalok a társadalom perifériájáról, szociális problémákkal küszködő családokból kerülnek ki. Már kisgyermekkorukban súlyos családi drámák, konfliktusok szenvedő részesei. Életük gyakori velejárója a szeretethiány az érzelmi sivárság, az agresszív légkör, a kudarcélmények sorozata és a kisebbrendűségi érzés.
Az intézményen felkészítik a gyerekeket a családi életre és az önálló életvezetésre. Támogatják őket, hogy tanulmányaikat sikeresen fejezzék be, szerezzenek szakmát. Segítik a kulturális és tanulmányi elmaradással küszködő gyermekek felzárkóztatását. Antiszociális viselkedési mintákat elsajátított gyermekek számára segítenek a társadalmi beilleszkedésben, elfogadható normák és értékek kialakításában. Biztosítják a lelki, mentális gondozásukat, elszenvedett traumáik feldolgozását. A gyermekotthonban, négy csoportban kiskorúakat nevelő és gondozó lakásotthon működik önálló gazdasági és szakmai egységként. A gyermekotthoni részlegen belül a növendékek kisközösségekben élnek, így a valós, családi élethelyzetekhez közelítő tapasztalatokat szerezhetnek.
Az utógondozói csoportban élőknek segítséget adnak azon feltételek megteremtéséhez, amelynek az ellátásból kikerülő fiatal felnőtt önálló életének megkezdéséhez, megélhetéséhez szükségesek, segítséget nyújtanak iskoláik befejezéséhez, a munkahely megszerzéséhez. Ezt a segítséget 21 éves korukig vehetik igénybe.
Melegétel a rászorulóknak – Egyházi 1% a szociális ételosztásért
MELEGÉTELOSZTÁS
A CEDEK megalakulása óta eltelt hónapokban folytatott tevékenysége rávilágított arra, hogy égető szükség van ma Magyarországon a nélkülözők ellátására, ezért kiemelten fontosnak tartjuk, hogy segítsünk rászoruló embertársainkon. A segítségnyújtásnak számos formája lehet, de talán a meleg étel az, ami azonnali, kézzelfogható támogatást jelent mindenki számára, és olyanok is egészséges, tápláló ételhez juthatnak, akik számára a mindennapokban ez sokszor nem elérhető. A CEDEK ezért minden hónapban ételosztással segít a rászorulóknak. Az ilyen, a város különböző helyszínein megtartott jótékonysági akciók keretein belül sólet, kenyér és gyümölcs kerül kiosztásra, így minden alkalommal több száz nehéz sorsú rászoruló juthat finom és tápláló ételhez.
Amennyiben adója 1%-át karitatív munkánk segítésére kívánja felajánlani, kattintson ide.

Cedek alapítvány
.
Melegétel osztás
a rászorulóknak
.
CÉL 285 000 Ft | MÁR VAN 200 000 Ft | MÉG VAN 30 nap |